Jablonecké teplo aneb Jak se mlží o nákupu akcií JTR

Autor : Jaroslav Kraus     Vloženo: 15.06.2014 19:01   Přečteno : 1991 x   Počet komentářů : 0

V únorovém čísle Jabloneckého měsíčníku vyšla mimořádná příloha věnovaná jabloneckému teplárenství. Jejím obsahem byl i popis historie a odůvodnění transakce nákupu akcií JTR. Autoři v něm zdůraznili některé události a údaje, ke kterým je nutné z pohledu poskytování objektivních a vyvážených informací ve smyslu tiskového zákona provést doplnění. Jako člen zastupitelstva a předseda dozorčí rady bývalé JTR disponuji k tomuto potřebnými údaji.  

Dále...

Stane se „Jablonecký pochvalník“ objektivním a vyváženým informátorem ?

Autor : Jaroslav Kraus     Vloženo: 15.06.2014 19:02   Přečteno : 671 x   Počet komentářů : 0

Pokud čtete tyto řádky, tak jste si dozajista otevřeli tištěnou nebo internetovou verzi Jabloneckého měsíčníku, pravidelného periodika, jehož úkolem je dle jeho statutu podávat informace občanům města a na jeho území působícím subjektům. Magistrátní kasu stojí každoročně jeho vydávání 2,5–3 mil. Kč s ohledem na rozsah uveřejňované komerční inzerce. Někteří jablonečané ho nazývají „Jabloneckým pochvalníkem“.

Dále...

Setkání prezidenta republiky se zastupiteli Jablonce nad Nisou

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 15.06.2014 19:02   Přečteno : 647 x   Počet komentářů : 0

Ve středu 11. června navštívil prezident České republiky Miloš Zeman Jablonec nad Nisou. Podělím se o pár subjektivních dojmů z jeho setkání se zastupiteli města, které proběhlo v obřadní síni jablonecké radnice v době od 11.30 do 12.00 hodin. Zatímco uvítací ceremoniál s úvodními slovy primátora města Petra Beitla a závěrečný ceremoniál předání prezidentské stuhy byly přístupné médiím, část diskuse v podobě 3 otázek a příspěvků proběhla za zavřenými dveřmi a o tu bych se podělil.

Dále...

Projektant Jiří Krejčík bilancuje - Novodobá budoucnost Jablonce ?

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 04.02.2014 20:43   Přečteno : 691 x   Počet komentářů : 0

S příchodem roku 2014 je dobré provést bilanci změn, která nastaly po roce 1989, tedy za téměř čtvrtstoletí, od kterého jsme tolik očekávali. Do popředí jsou stavěny materiální hodnoty. Demokracie je u některých lidí zaměňována s anarchií. Je to výsledek pravidel, která nastavila část politiků v čele s bývalým prezidentem Klausem a jeho výroky, že neví, co to jsou špinavé peníze. To vše je podtrženo amnestií parazitů národa a zlodějů s vymazáním záznamů o trestu (což nemá obdobu v civilizované zemi). To vede k rozpadu morálky, která u těchto lidí jen něčím pro "obyčejné hloupé lidi". Výsledke je postupný rozpad společnosti a její nahrazení bezohledností, nerespektováním zákonů a hulvátstvím zbohatlíků - vždyť všechno je možné koupit. S tím souvisí i generační rozeštvávání, a to na principu - rozděl a panuj. Jako to předvedl bilboard ODS z nedávné doby : "Střední třído, nenech se okrádat!"

Dále...

Připomeňme si 114.výročí tramvají v Jablonci nad Nisou

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 21.02.2014 23:13   Přečteno : 868 x   Počet komentářů : 0

V pátek 7.2.2014 to bude 114 let od zahájení tramvajové dopravy v Jablonci nad Nisou, a to zprovozněním úseku z dnešního Mírového náměstí do Rychnova u Jablonce nad Nisou. Při této příležitosti se koná v restauraci na nádraží od 18.00 hodin vzpomínková akce, spojená s promítáním a prohlížením historických snímků. Jeden z nich pro web poskytl ze svého archivu Boveraclub 

Dále...

Jablonecký zámeček Schlaraffie

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 20.02.2014 22:35

Jednou ze zajímavých kauz města je otázka ohrožené existence jabloneckého zámečku Schlaraffie - Neysseburgu z roku 1909. Ministerstvo kultury a vlastník jej odsuzují k demolici. Národní památkový ústav a orgány památkové péče Libereckého kraje i samotného města jsou přesvědčeny o významu unikátní stavby, spojené s historií a životem města, že ji je třeba uchránit a prohlásit za kulturní památku.  

Provozováno na systému JPRES 2 - Vladimír Pešík ©2013