Poodhalení multifunkčního super náměstka ministra dopravy

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 17.03.2017 00:24   Přečteno : 1336 x   Počet komentářů : 0

Ministerstvo dopravy má zajímavého náměstka ministra, který ohromuje svými schopnostmi a zastávanými funkcemi. Má svérázné chápání střetů zájmů a je štědrý. Dokáže zařídit cokoliv bez ohledu na naši i evropskou legislativu. Prostě to udělá! Je to multifunkční super náměstek ministra dopravy, jakého jinde nemají!
 
 

Dále...

Destrukce české železnice pokračuje

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 14.03.2017 12:07   Přečteno : 1097 x   Počet komentářů : 0

Seriál destrukčních kroků na české železnici pod rouškou evropské legislativy, kterou ohýbáme směrem, který se hodí určité zájmové skupině lidí, pokračuje. Další díl se jmenuje rozklad Drážní inspekce.

Zatímco doposud pod heslem „Prostě to uděláme, i když nevíme co ?!“ pracovalo především Ministerstvo dopravy, tentokráte na jeho nesystémové kroky navázalo Ministerstvo vnitra, které na pondělní jednání vlády ČR předložilo materiál ke vzniku Úřadu pro přístup k dopravní infrastruktuře, řešící omezení počtu systemizovaných míst na Drážní inspekci.  

Dále...

Proč vyvěsit vlajku Tibetu ?

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 12.03.2017 13:56   Přečteno : 1198 x   Počet komentářů : 0

Vyvěšení tibetské vlajky 10. března je symbolickým vyjádřením podpory nejen Tibeťanům, ale všem utlačovaným národům a kulturám. V Jablonci nad Nisou se letos nenašla potřebná většina zastupitelů, aby se tibetská vlajka ocitla i na jablonecké radnici. Na budově Libereckého kraje se to však povedlo a potěšila také iniciativa dalších, kteří po celém Libereckém kraji tibetskou vlajku vyvěsili. Nakonec se vajka objevila a byla rozvinuta před jabloneckou radnicí díky iniciativě Petra Mikuly, Michaely Tejmlové, Petra Loudy a díky Pavlu Žurovi později i na jabloneckém divadle.  

Dále...

Jak nesmyslný cár papíru zpožďuje a likviduje vlaky

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 10.03.2017 14:54   Přečteno : 257 x   Počet komentářů : 0

Železnice má mnoho nepřátel, kteří jí komplikují život. Nepřízeň počasí to byla vždy. Od nepaměti na naší zeměkouli fouká vítr a od doby vzniku železnice přinesl problémy, se kterými si ale železnice dokázala poradit. Více či méně. Občas vlak narazí do stromu i přes všechna opatření. Těm nahoře a přírodě nejde poručit. Existují lidé na Správě železniční dopravní cesty, kteří přišli s novinkou, jak nově bezpečnost na železnici zajistit. Stačí kousek papíru, který si přečte strojvedoucí a všechno zajistí...

Dále...

165 milionů se vrátí zpět do teplárny a přijdou léta hubených investic

Autor : Jaroslav Kraus     Vloženo: 17.06.2014 12:21   Přečteno : 785 x   Počet komentářů : 0

V aktualizovaném rozpočtovém výhledu na roky 2015 a 2016 (RV) naplánovalo vedení města v průběhu let 2014 – 2016 vrátit zpět do základního kapitálu Jablonecké energetické a.s. (JE) celkem 165 mil. Kč. Jsou to peníze, které byly původně vytaženy z účtů JE, a které byly použity na úhradu předraženého nákupu akcií. Jednalo se o částku 150,5 mil. Kč, kterou inkasovala v platbě za prodej akcií firma MVV Energie CZ a.s., a tyto peníze teď zoufale chybí v pokladně JE pro realizaci finančně náročného projektu přestavby sítě CZT na blokové kotelny.

Dále...

Architektura a urbanismus „po jablonecku"

Autor : Jaroslav Kraus     Vloženo: 17.06.2014 11:38   Přečteno : 706 x   Počet komentářů : 0

Půl roku před konáním komunálních voleb jmenoval náměstek primátora Petr Vobořil nový šestičlenný poradní sbor architektů, který by měl být poradním orgánem městské rady k plánovaným projektům ve městě. Lze jen spekulovat, co bylo hlavní pohnutkou ke zřízení tohoto nového orgánu. Zda opožděná reakce na diskusi o městském architektovi na jednání Výboru pro územní plánování a strategii rozvoje města z listopadu roku 2012 nebo iniciativa mladých architektů z občanského spolku PLAC, či snad projev upřímné sebereflexe k odpovědnosti za stav jablonecké architektury a urbanismu.

Dále...

Nová silnice do Hrádku proti jižnímu obchvatu Jablonce nad Nisou

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 17.06.2014 11:34   Přečteno : 1434 x   Počet komentářů : 0

Most přes Libereckou ulici u BrandluZprovozněním nového úseku silnice I/35 Bílý Kostel n.N. – Hrádek n.N. dochází s 1.červencem letošního roku k propojení nákladní a osobní dopravy severních Čech na mezinárodní sít polských a německých silnic včetně významné dálnice A4 .
Je to na první pohled neviditelná úleva pro Jablonec n.N., avšak počátek přepisování map tranzitní nákladní dopravy, která se týkala našeho města. Nové spojení významně ulehčí sklonově náročnému přechodu Harrachov – Jakuszyce přes Novosvětský průsmyk (886 m.n.m.) mezi Jizerskými horami a Krkonošemi. Po následném dokončení přeložky silnice I/14 mezi libereckými Kunraticemi a okružní křižovatkou Belgická v jabloneckých Rýnovicích je zřejmé, že nová kapacitnější komunikace se stoupacím pruhem převezme dnešní dopravu ze serpentin silnice III/29024 a podstatnou část ze stávající silnice I/14 z Liberce, vedoucí přes Vratislavice n.N. a Proseč n.N.

Dále...

Jablonecká železnice a nová zastávka Jablonec nad Nisou centrum bilancují

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 17.06.2014 12:04   Přečteno : 1187 x   Počet komentářů : 0

Železniční zastávka Jablonec nad Nisou centrumV roce 2014 si připomínáme 120. výročí železniční trati Jablonec nad Nisou – Tanvald. Železnice jako taková dorazila do Jablonce nad Nisou z Liberce 25.11.1888. Dalších ocelových pásů kolejí se město dočkalo 12.7.1894, kdy byla železniční trať prodloužena do Lučan nad Nisou, posléze 11.10.1894 až do Tanvaldu. 3.6.2014 uplynuly 4 roky života nové železniční zastávky Jablonec nad Nisou centrum, když 3.6.2010 v 9.45 hodin přivítal tehdejší starosta města Petr Tulpa osobní vlak číslo 16213 Liberec - Harrachov, kterým byla tato zastávka uvedena do provozu.Po 4 letech lze bilancovat a odpovědět na otázku, zda nová železniční zastávka přinesla městu užitek a nebo je to jen pomník jednoho železničáře. Do doby otevření zastávky sloužilo nejblíže centru města jablonecké nádraží Českých drah, které denně využívalo cca 1200 cestujících.

 

Dále...

Zrcadlo, zrcadlo, řekni, jak se utrácejí městské peníze?

Autor : Jaroslav Kraus     Vloženo: 15.06.2014 19:00   Přečteno : 755 x   Počet komentářů : 0

   „Nastavujete nám zrcadlo“ hlásal titulek z úvodníku posledního čísla měsíčníku. Autor si v něm pochvaluje ocenění i kritiku občanů ze setkání, které v minulých měsících uskutečnilo vedení města. I já se tedy pokusím nastavit magistrátu zrcadlo, tentokráte se zaměřením na hospodaření uplynulého roku, zobrazeném k 31. 12. 2013 v závěrečném účtu.
 

Dále...

Stanou se z prosečských investorů ochránci chřástala polního?

Autor : Jaroslav Kraus     Vloženo: 15.06.2014 19:01   Přečteno : 686 x   Počet komentářů : 0

Plánovaná masívní zástavba v oblasti Horní Proseče rodinnými domky a viladomy naráží již od svého vzniku na monitorovaný výskyt populace chřástala polního, zvláště chráněného druhu v kategorii „silně ohrožený“ a vyvolává u zainteresovaných stran rozdílné emoce. U investorů a zastánců zástavby této lokality sarkastické poznámky o existenci „ptáka, kterého nikdo neviděl“ a u odpůrců zástavby argumentaci o důkazu přírodní exklusivity tohoto území.  Ilustrační foto

Dále...

 

Provozováno na systému JPRES 2 - Vladimír Pešík ©2013