Blamáž na kolejích Libereckého kraje a 160. výročí jeho železnice

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 01.05.2019 20:29   Přečteno : 882 x   Počet komentářů : 0

Na 1. květen letošního roku připadá 160. výročí otevření tzv. Pardubicko-liberecké dráhy, která ve své době přinesla Liberci a východní části kraje pokrok a překotný rozvoj průmyslu. Byla to tehdy obrovská událost a člověk by 160 let po té čekal, že 1. května 2019 budou v Liberci slavnostně vítat protokolární parní vlak Pardubice – Hradec Králové – Turnov  Liberec s hejtmany Pardubického a Královéhradeckého kraje a dalšími vzácnými hosty hejtman Libereckého kraje Martin Půta a primátor Liberce Jaroslav Zámečník. To vše podpořeno 15. výročím vstupu České republiky do Evropské unie, který se symbolicky odehrával na Trojzemí u Hrádku nad Nisou, nedaleko bydliště hejtmana Libereckého kraje. Vlak by při této příležitosti mohl pokračovat do Hrádku nad Nisou i Žitavy, i když toto pokračování železnice oslaví 160. výročí až 1. prosince.

 

Dále...

Nesmyslná přetahovaná o financování liberecko - jablonecké tramvaje

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 24.04.2019 02:49   Přečteno : 698 x   Počet komentářů : 0

Tramvaj mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou je v poslední době terčem pozornosti kvůli nesmyslnému konfliktu. Podívejme se na problém, který je ve skutečnosti jenom umělý a čísla, která je třeba znát, aby představitelé Libereckého kraje nenazývali nejfrekventovanější a nejvyužívanější spojení v rámci kraje "nadstandardním doplňkem"...  

Dále...

Novoveské nádraží končí !

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 06.03.2018 08:28   Přečteno : 905 x   Počet komentářů : 0

V těchto dnech se uzavírá téměř 124 letá historie výpravní budovy nádraží v Nové Vsi nad Nisou, která začala sloužit od zahájení provozu v úseku železniční trati Jablonec n. N. – Smržovka slavnostním vlakem z Liberce dne 12. července 1894.

Dále...

Ministr dopravy bilancuje a Ferda Mravenec tuneluje

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 22.09.2017 18:29   Přečteno : 560 x   Počet komentářů : 0

Náměstek ministra dopravy je rekordmanem v protichůzných funkcích v orgánech železničních společností. Železnici, bohužel, negativně ovlivňuje.

Dále...

27. výročí železničního neštěstí na Spálově

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 24.08.2017 15:04   Přečteno : 731 x   Počet komentářů : 0

25. srpna si připomínáme 27. výročí železničního neštěstí, ke kterému došlo v sobotu 25.srpna 1990.  Byl pěkný letní den a sobota jako stvořená pro koupání na železnobrodském koupališti, jarmark nebo pro výlety Palackého a Riegrovou stezkou, které vedou ze Spálova. Právě nedaleko zastávky Spálov na trati Železný Brod – Tanvald se těsně kolem 13-té hodiny čelně střetly v nepřehledném skalnatém terénu nad řekou Kamenicí manipulační nákladní vlak, jedoucí z Jesenného , a motorový osobní vlak 6302, jedoucí ze Železného Brodu do Tanvaldu a Liberce. 

Dále...

Nekonečný příběh rychlého železničního spojení Praha - Liberec a kolabující D10

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 18.08.2017 17:25   Přečteno : 791 x   Počet komentářů : 0

Nekonečný příběh zatím představuje záměr rychlého železničního spojení Praha – Liberec, o kterém se jedná už 21 let. Za tu dobu je zřejmé, že zrychlení železničního spojení Praha – Liberec by pomohlo i jeho zkrácení a vedení pomocí tzv. Všejanské  spojky, která by spojila Milovice, kam jezdí přímé vlaky z Prahy, s Čachovicemi na trati Nymburk – Mladá Boleslav. Územně technická studie Všejanské spojky pochází už z roku 1996 a od té doby vzniklo celkem 12 dokumentací, řešících zrychlení železničního spojení Praha – Liberec a související území Mladoboleslavska a Nymburska.

 

Dále...

Poodhalení multifunkčního super náměstka ministra dopravy

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 17.03.2017 00:24   Přečteno : 1081 x   Počet komentářů : 0

Ministerstvo dopravy má zajímavého náměstka ministra, který ohromuje svými schopnostmi a zastávanými funkcemi. Má svérázné chápání střetů zájmů a je štědrý. Dokáže zařídit cokoliv bez ohledu na naši i evropskou legislativu. Prostě to udělá! Je to multifunkční super náměstek ministra dopravy, jakého jinde nemají!
 
 

Dále...

Destrukce české železnice pokračuje

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 14.03.2017 12:07   Přečteno : 906 x   Počet komentářů : 0

Seriál destrukčních kroků na české železnici pod rouškou evropské legislativy, kterou ohýbáme směrem, který se hodí určité zájmové skupině lidí, pokračuje. Další díl se jmenuje rozklad Drážní inspekce.

Zatímco doposud pod heslem „Prostě to uděláme, i když nevíme co ?!“ pracovalo především Ministerstvo dopravy, tentokráte na jeho nesystémové kroky navázalo Ministerstvo vnitra, které na pondělní jednání vlády ČR předložilo materiál ke vzniku Úřadu pro přístup k dopravní infrastruktuře, řešící omezení počtu systemizovaných míst na Drážní inspekci.  

Dále...

Proč vyvěsit vlajku Tibetu ?

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 12.03.2017 13:56   Přečteno : 923 x   Počet komentářů : 0

Vyvěšení tibetské vlajky 10. března je symbolickým vyjádřením podpory nejen Tibeťanům, ale všem utlačovaným národům a kulturám. V Jablonci nad Nisou se letos nenašla potřebná většina zastupitelů, aby se tibetská vlajka ocitla i na jablonecké radnici. Na budově Libereckého kraje se to však povedlo a potěšila také iniciativa dalších, kteří po celém Libereckém kraji tibetskou vlajku vyvěsili. Nakonec se vajka objevila a byla rozvinuta před jabloneckou radnicí díky iniciativě Petra Mikuly, Michaely Tejmlové, Petra Loudy a díky Pavlu Žurovi později i na jabloneckém divadle.  

Dále...

Jak nesmyslný cár papíru zpožďuje a likviduje vlaky

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 10.03.2017 14:54   Přečteno : 57 x   Počet komentářů : 0

Železnice má mnoho nepřátel, kteří jí komplikují život. Nepřízeň počasí to byla vždy. Od nepaměti na naší zeměkouli fouká vítr a od doby vzniku železnice přinesl problémy, se kterými si ale železnice dokázala poradit. Více či méně. Občas vlak narazí do stromu i přes všechna opatření. Těm nahoře a přírodě nejde poručit. Existují lidé na Správě železniční dopravní cesty, kteří přišli s novinkou, jak nově bezpečnost na železnici zajistit. Stačí kousek papíru, který si přečte strojvedoucí a všechno zajistí...

Dále...

 

Provozováno na systému JPRES 2 - Vladimír Pešík ©2013