Šikana v resortu dopravy pod pláštíkem zákona o státní službě

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 01.07.2020 00:14   Přečteno : 285 x   Počet komentářů : 0

Zákon o státní službě (ZSS) měl přinést profesionalizaci, transparentnost, depolitizaci státní správy, stabilitu výkonu státní služby a kontinuitu služebního poměru – jakýsi kariérní růst. V resortu dopravy však znamená přesně opak, a to dokonce v případě instituce, jež měla být a svého času byla klíčovou pro bezpečnost drážní dopravy – Drážní inspekci (DI), která je podle práva Evropské unie národním inspekčním (vyšetřovacím) orgánem, který má být nezávislým na Ministerstvu dopravy i provozovatelích dráhy a drážní dopravy.

 

Dále...

Železniční zastávka Jablonec nad Nisou centrum slouží už 10 let.

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 13.06.2020 19:38   Přečteno : 390 x   Počet komentářů : 1

Před 10 lety, 3. června 2010 v 9.45 hodin přivítali tehdejší starosta Jablonce nad Nisou Petr Tulpa spolu s místostarostou Lukášem Pletichou na železniční zastávce Jablonec nad Nisou centrum osobní vlak číslo 16213 Liberec - Harrachov, kterým byla nová zastávka uvedena do provozu, i když nejdříve zkušebního, a první cestující ji také využili spolu se slavnostními hosty.

Dále...

Kříšení železnice na polské straně Jizerských hor a Krkonoš pokračuje!

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 12.06.2020 14:58   Přečteno : 457 x   Počet komentářů : 0

Rozsáhlé plány renovace železnice na polské straně Jizerských hor a Krkonoš přinášejí naději pro obnovení dalšího polsko-českého železničního spojení mezi Mirskem a Jindřichovicemi pod Smrkem. Polský informační portál města Jelení Hora Jelonka.com přinesl zajímavý rozhovor s místopředsedou Dolnoslezského Sejmiku (zastupitelstva) Markem Obrębalskim, kde záměr rozsáhlé obnovy železnice popisuje.

 

 

Dále...

Otazníků nad jabloneckou MHD stále přibývá aneb jablonecký řidič tvrdý chleba má !

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 10.06.2020 18:36   Přečteno : 506 x   Počet komentářů : 0

Čím více se blíží termín, kdy má městskou hromadnou dopravu (MHD) na Jablonecku převzít na 10 let nový dopravce, vzešlý z výběrového řízení, tím více otazníků přibývá, stejně jako záhadných okolností, na které stojí za to se podívat.  

 

Dále...

Koronavirus a čím dál větší chaos ve veřejné dopravě

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 20.05.2020 17:06   Přečteno : 221 x   Počet komentářů : 0

Naše životy a veřejnou dopravu poslední dobou ovlivňuje nový typ koronaviru, označovaný jako SARS-CoV-2. V souladu s pravidly Světové zdravotnická organizace pro pojmenování nových infekčních nemocí člověka byl pro onemocnění vyvolané novým koronavirem zvolen název COVID-19 (coronavirus disease 2019 = ischemická choroba 2019). Tento se poprvé objevil oficiálně na začátku loňského prosince v čínské provincii Chu-pej, kde se nachází jedenáctimilionové město Wu-chan. Stále více je zřejmé, že Čína toho kolem okolností, doby vzniku a intenzity nákazy hodně utajila, což se projevilo raketovým nástupem pandemie, která zaskočila celý svět, Evropskou unii navíc jako by nový koronavir úplně vygumoval.

Dále...

Jak luskouni a netopýři doběhli globální svět a koronavirus k nám skočil hned

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 22.03.2020 16:17   Přečteno : 773 x   Počet komentářů : 0

Itálie se stala mým dalším domovem a od mého objevu této úžasné a rozmanité země ve tvaru boty v roce 1992 si nedokáži představit jediný rok, že bych se tam alespoň na skok nepodíval. Při mé první návštěvě v březnu roku 1992, kdy jsem za 8 dní chtěl poznat co nejvíc a objel ji celou včetně Sicílie, odkud jsem si odvezl batoh načesaných krvavých pomerančů a nezapomenutelný zážitek z Etny, která se právě na uvítanou probudila k činnosti a chrlila prameny lávy, mě Itálie zasáhla natolik, že jsem nakoupil učebnice i slovníky a pustil se do vstřebávání italštiny, abych lépe pronikl do tajů tak zajímavé země. Od té doby mi ta země s četnými ostrovy přirostla k srdci, vzniklo tam pro mě postupně plno přátelství a o to bolestněji nesu současný úděl Itálie, která zažívá živelnou pandemickou pohromu a stala se hlavní přestupní stanicí nového koronaviru z Číny pro Evropu, který dorazil z Itálie do České republiky a nákaza jím byla poprvé u nás prokázána 1. března. Jak vyplývá z dostupných informací v italských médiích, okolnosti a rychlost šíření nákazy v Itálii byly podceněny celou Evropou a intenzita jejího zásahu se dala očekávat o dost dříve, než došlo k nějakým opatřením, navíc zpočátku spíše symbolickým.  

 

Dále...

Blamáž na kolejích Libereckého kraje a 160. výročí jeho železnice

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 01.05.2019 20:29   Přečteno : 756 x   Počet komentářů : 0

Na 1. květen letošního roku připadá 160. výročí otevření tzv. Pardubicko-liberecké dráhy, která ve své době přinesla Liberci a východní části kraje pokrok a překotný rozvoj průmyslu. Byla to tehdy obrovská událost a člověk by 160 let po té čekal, že 1. května 2019 budou v Liberci slavnostně vítat protokolární parní vlak Pardubice – Hradec Králové – Turnov  Liberec s hejtmany Pardubického a Královéhradeckého kraje a dalšími vzácnými hosty hejtman Libereckého kraje Martin Půta a primátor Liberce Jaroslav Zámečník. To vše podpořeno 15. výročím vstupu České republiky do Evropské unie, který se symbolicky odehrával na Trojzemí u Hrádku nad Nisou, nedaleko bydliště hejtmana Libereckého kraje. Vlak by při této příležitosti mohl pokračovat do Hrádku nad Nisou i Žitavy, i když toto pokračování železnice oslaví 160. výročí až 1. prosince.

 

Dále...

Nesmyslná přetahovaná o financování liberecko - jablonecké tramvaje

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 24.04.2019 02:49   Přečteno : 587 x   Počet komentářů : 0

Tramvaj mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou je v poslední době terčem pozornosti kvůli nesmyslnému konfliktu. Podívejme se na problém, který je ve skutečnosti jenom umělý a čísla, která je třeba znát, aby představitelé Libereckého kraje nenazývali nejfrekventovanější a nejvyužívanější spojení v rámci kraje "nadstandardním doplňkem"...  

Dále...

Novoveské nádraží končí !

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 06.03.2018 08:28   Přečteno : 738 x   Počet komentářů : 0

V těchto dnech se uzavírá téměř 124 letá historie výpravní budovy nádraží v Nové Vsi nad Nisou, která začala sloužit od zahájení provozu v úseku železniční trati Jablonec n. N. – Smržovka slavnostním vlakem z Liberce dne 12. července 1894.

Dále...

Ministr dopravy bilancuje a Ferda Mravenec tuneluje

Autor : Jindřich Berounský     Vloženo: 22.09.2017 18:29   Přečteno : 454 x   Počet komentářů : 0

Náměstek ministra dopravy je rekordmanem v protichůzných funkcích v orgánech železničních společností. Železnici, bohužel, negativně ovlivňuje.

Dále...

 

Provozováno na systému JPRES 2 - Vladimír Pešík ©2013